گنجینه دانش

دانلود تحقیق, مقاله, پایان نامه و پروژه های دانشجویی

خرید اینترنتی پروژه پایان نامه دانشجویی دانلود پروژه و مقاله داشجویی در گنجینه دانش بانک پروژه دانشجویی در گنجینه دانش

دانلود پروژه طراحي رگولاتور باک 12 ولت به 5 ولت 1 آمپر

دانلود پروژه طراحي رگولاتور باک 12 ولت به 5 ولت 1 آمپر

طراحي رگولاتور Buck  ،12V به 5v/1A:

در این بخش ابتدا مدار داخلی و پایه های IC[1] بشماره LM3524D را مورد بررسی قرار می دهیم و سپس با استفاده از همین IC به طراحی یک رگولاتور نوع Buck برای ولتاژ ورودی 12V به خروجی 5V با جریان خروجی 1A می پردازیم و در پایان نیز نتایج آزمایش را بیان خواهیم کرد .

 

1-5) تراشه ی LM3524D :

این تراشه یکی از محصولات شرکت national semiconductor است که بیشتر برای کاربردهای سوئیچینگ ساخته شده است این تراشه یک موج PWM را تولید می کند که با توجه به مدارات داخلی این تراشه ، می توانیم فرکانس این موج را تنظیم کنیم .

تراشه ی LM3524D یک ورژن[2] بهبود یافته از خانواده ی LM3524 استاندارد است ، که مشخصات آن به طور قابل ملاحظه ای بهبودیافته و پایه هایی نیز برای سازگاری با سریهای موجود دیگر این خانواده ، در این تراشه تعبیه شده است .

ترکیبات جدید بکار رفته در این تراشه ، باعث کاهش مدارهای اضافی خارجی نسبت به سری های قبلی شده است .

این تراشه دارای یک ولتاژ مرجع 5  v با دقت  می باشد . در این تراشه دو ترانزیستور وجود دارد که می توانند جریانی تا حد 200 mA را به مدار خارجی بدهند و با این عمل می توان  را کاهش داد و ولتاژ شکست  را تا حد 60V افزایش داد.

رنج ولتاژ مُد مشترک تقویت کننده خطا می تواند تا حد 5.5V بالا برود که این عمل نیاز به تقسیم کننده مقاومتی از ولتاژ مرجع 5  v را رفع می کند .

در این تراشه ، خط بایاس مدار از پایه shut-down ایزوله شده است و این از تقویت پالس اسیلاتور[3] و فرکانس از توزیع شدن بوسیله ی  shut-down جلوگیری می کند و همچنین در فرکانسهای بالا ( حدود 300KHz )  ماکزیمم Duty Cycle در خروجی تا حد 44% در مقایسه با ماکزیمم 35% ، Duty Cycle دیگر خانواده LM3524 ها ، بهبود یافته است .

در حقیقت LM3524D ، از طریق پایه 3 می تواند بطور خروجی سنکرون شود و همچنین یک مدار لَچ[4]  به تراشه اضافه شده است تا که مقدار پالس در پریود حتی در محیطهای نویزی تغییر نکند و ثابت بماند .

در تراشه ی LM3524D موقع ای که یک حالت shut-down اتفاق می افتد حالت فلیپ – فلاپ[5]   T فقط بعد از کلاک پالس اول که به آن برسد تغییر خواهد کرد و این طرح از دو برابر شدن خروجی در یک لحظه جلوگیری می کند و این عمل کاهش قابل ملاحظه ای در اشباع هسته در طرحهای پوش – پول ایجاد می کند .

اگر مطالب گفته شده فوق را بطور مختصر بیان نماییم ، می توان گفت که LM3524D دارای ویژگیهای زیر می باشد :

  1. بطور کلی قابل استفاده با خانواده LM3524 استاندارد .
  2. دارای رگولاتور ولتاژ درونی 5  V با دقت  با shut-down حرارتی .
  3. جریان خروجی DC تا حد 200mA.
  4. رنج ورودی مُد مشترک پهن برای تقویت کننده خطا .
  5. یک پالس در پریود (جلوگیری از نویز) .
  6. بهبود ماکزیمم Duty Cycle در فرکانسهای بالا .
  7. جلوگیری از Double Pulse .
  8. سنکرون شدن از طریق پایه 3 تراشه .

 

1-1-5) شکل ظاهری و دیاگرام اتصال LM3524D :

همانگونه که در شکل (1-5) نشان داده شده است ، تراشه LM3524D ، مستطیل شکل و دارای 16 پایه جهت اتصال می باشد در زیر عملکرد پایه های این IC را بوطر مختصر بررسی می کنیم :

پایه ی شماره 1 : پایه غیر معکوس کننده[6] تقویت کننده خطا است که توسط یک شبکه مقاومتی که به ولتاژ مرجع وصل می شوند ضریبی (کوچکتر از یک) را به این پایه می آورند .

پایه ی شماره 2 : پایه معکوس کننده[7] تقویت کننده خطا است که توسط یک شبکه مقاومتی یک مسیر بند ولتاژ خروجی را ایجاد می کند و البته این شبکه مقاومتی نیز مقدار ولتاژ خروجی را تعیین می کنند .

پایه ی شماره 3 : برای سنکرون کردن این تراشه با تراشه های خانواده LM3524 و دنیای خارج .

پایه های شماره  4 و 5 : این پایه ها وظیفه محدود کردن جریان خروجی را بر عهده دارند تا جریان از حد خاصی تجاوز نکند و بین این دو پایه مثبت و منفی ، ولتاژی حدود 200mV وجود دارد که با استفاده از رابطه ی  می توان با انتخاب مقدار R ، مقدار جریان خروجی ماکزیمم را تعیین کرد .

پایه ی شماره 6  و 7 : این پایه ها وظیفه ی تنظیم فرکانس موج ramp ایجاد شده برای اسیلاتور را برعهده دارند ، که پایه ی 6 به یک مقاومت ( ) و پایه 7 نیز به یک خازن () متصل می شود .

پایه ی شماره 8 : این پایه زمین مدار می باشد .

پایه ی شماره 9 : پایه جبرانسازی[8] می باشد که وظیفه این پایه ، ثابت نگهداشتن مقدار ولتاژ خروجی در برابر تغییرات در ولتاژ ورودی می باشد و همچنین تغییرات نرم در خروجی تقویت کننده خطا .

پایه ی شماره 10 : پایه ی shut-down تراشه می باشد و وظیفه آن خاموش کردن سوئیچ خروجی در مواقع اضطراری است و اگر یک سیگنال high به آن وصل کنیم در این حالت ترانزیستور اشباع می شود .

پایه ی شماره 11 و 14 : پایه های امیتر ترانزیستورهای قدرت داخلی تراشه هستند  که در حالتی که به ترانزیستور بیرونی برای افزایش جریان خروجی احتیاج نداشته باشیم به فیلتر خروجی وصل می شود .

پایه ی شماره  12 و 13 : پایه های کلکتور ترانزیستورهای داخلی تراشه اند و از طریق این پایه ها ، IC به فیلتر خروجی وصل می شود (ترانزیستورها بصورت یکی در میان ، در مدار عمل می کنند ) البته اگر ترانزیستور اضافی در مدار داشته باشیم .

پایه ی شماره 15 : پایه ی ولتاژ ورودی است یعنی از طریق این پایه ولتاژ ورودی به تراشه و مدار رگولاتور اعمال می شود .

36 صفحه فایل ورد قابل ویرایش
 
فهرست

طراحي رگولاتور Buck ،12V به 5v/1A

تراشه ی LM3524D

تراشه ی LM3524D

بطور کلی قابل استفاده با خانواده LM3524 استاندارد 

دارای رگولاتور ولتاژ درونی 5 V با دقت با shut-down حرارتی 

جریان خروجی DC تا حد 200mA

رنج ورودی مُد مشترک پهن برای تقویت کننده خطا 

یک پالس در پریود (جلوگیری از نویز) 

هبود ماکزیمم Duty Cycle در فرکانسهای بالا 

جلوگیری از Double Pulse 

سنکرون شدن از طریق پایه 3 تراشه

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان
(شامل 5% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران مبتلا به سرطان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tarahi-regulator_377148_4408.zip4.6 MB

دانلود مقاله سنسورهايي از نوع ذرات بيولوژيک

دانلود مقاله سنسورهايي از نوع ذرات بيولوژيک سنسورهايي از نوع ذرات بيولوژيک در سالهاي اخير كاربردهاي زيست‌ فناوري و پزشكي فناوري ميكرو ونانو (كه معمولا از آن به عنوان سيستم‌هاي ميكروي الكتريكي مكانيكي پزشكي يا زيست‌ فناوري‎ (BioMEM) 1 ‏ نام برده مي‌شود) به‌صورت فزاينده‌اي رايج شده است و كاربردهاي وسيعي همچون تشخيص و درمان بيماري و مهندسي بافت پيدا كرده است. در حين اين كه تحقيقات و گسترش فعاليت در ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود تحقیق سنسورهاي دما و ترانسيديو سرهاي حرارتي

دانلود تحقیق سنسورهاي دما و ترانسيديو سرهاي حرارتي گرما ودماكميت فيزيكي كه ما آن را گرما مي ناميم يكي از اشكال مختلف انرژي است و مقدار گرما معمولا برحسب واحد ژول سنجيده ميشود.مقدار گرمايي كه در يك شي موجوداست قابل اندازه گيري نمي باشد اما مي توان تغييرات گرماي موجود در يك شي كه بر اثر تغيير دما و يا تغيير در حالت فيزيكي (جامد به مايع، مايع به گازف يك شكل كريستالي به شكل كريستالي ديگر) ايجاد ميشود اندازه گيري كرد.بنابراين از اين جنبه دما ميزان گرما ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان 4,500 تومان 5% تخفیف

دانلود مقاله سرويس و تعميرات فتوكپي شارپ

دانلود مقاله سرويس و تعميرات فتوكپي شارپ چکیده: مشخصات داخلي :1- نوع : روميزي2- سيستم كپي : كاغذ هاي معمولي وخشك3- نسخه اصلي : ورقه اي ، كتاب 4- اندازه نسخه اصلي : حداكثر اندازه  A3 ( 11"X17") 5- اندازه كپي : حداكثر اندازه A3 و حداقل اندازه A6 6- سرعت كپي در دقي+قه : 7- زمان اولين كپي : 5/6 ثانيه8- زمان گرم شدن : 120 ( در ولتاژمناسب و دماي o20 سانتيگرا د،و رطوبت 65% )9- كپي برداري متوالي:1تا99 كپي( وارد كردن تعداد كپي از طريق كليده ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان 3,500 تومان 5% تخفیف

دانلود مقاله سازگاري و تداخل الكترو مغناطيسي

دانلود مقاله سازگاري و تداخل الكترو مغناطيسي مقدمه : تصوری كه بیشتر افراد از سیستم های دیجیتالی دارند این است كه این سیستمها در برابر نویز مصونیت ایده آل دارند . گرچه این نوع از سیستمها به خاطر حاشیه نویز ، در مقایسه با مدارهای آنالوگ حساسیت كمتری نسبت به نویز دارند ، با این حال اثرات نویز الكتریكی را نمی توان نادیده گرفت . پرشهای خطوط سیگنال ، اتصالات زمین ، سوئیچهای تغذیه ، موتورها ، لامپهای فلورسنت و … سبب آشفتگی در كار مدارهای د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان 3,500 تومان 5% تخفیف

دانلود مقاله رله و سكسيونر

دانلود مقاله رله و سكسيونر رله هاي حفاظت خط 1ـ رله ديستانس اوليه ، ساخت آلمان B.B.C داراي سه زون 2ـ رله ركلوزتيك ( دوباره وصل كن ) ، ساخت آلمان B.B.C 3ـ رله جريان زياد ، ساخت آلمان B.B.C   رله هاي حفاظتي خط 20c 1ـ رله اضافه جريان 2ـ رله اتصال زمين ضمناً كليه اتفاقات در پست توسط دستگاه ثبت مي گردد و در حادثه اي كه درخطهاي خروجي رخ دهد توسط مودم ارسال و ثبت مي گردد . حفاظت توسط رله ها : رله به دستگاهي اطلاق مي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 3,000 تومان 5% تخفیف

دانلود مقاله رگولاتورها

دانلود مقاله رگولاتورها مقدمه : با پیشرفت الکترونیک و ایجاد حوزه های تخصصی ، نیاز به قطعات الکترونیکی و سریع بیشتر و بیشتر شد و رگولاتورها هم ، چون به عنوان منابع تأمین انرژی و توان دستگاهها و وسایل دیگر استفاده می شدند از اهمیت خاصی برخوردار شدند .در حدود 35 سال قبل با پیشرفتی که در زمینه منابع تغذیه صورت گرفت ، رگولاتورهای سوئیچینگ پا به عرصه وجود گذاشتند و به تدریج جهت روبرو شدن با نیازهای مختلف تکامل یافتند که امروزه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله ديودهاي نوراني چگونه كار مي كنند

دانلود مقاله ديودهاي نوراني چگونه كار مي كنند ديودهاي نوراني چگونه كار مي كنند؟   ديودهاي نوراني كه به آنها ديودها نيز گفته مي شود و در دنياي الكترونيك به اين نام شناخته مي شوند كابرد زيادي دارند. آنها براي اهداف گوناگون در لوازم و تجهيزات مختلف بكار گرفته مي شوند. آنها براي پالسهاي ساعت ديجيتال digital clocks ، انتقال اطلاعات و سيگنالها از كنترلهاي راه دور و روشن كردن فضاي ساعت استفاده مي شوند. آنها را بصورت مجموعه اي (به تعداد زياد) م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله دایره های عدد نویز

دانلود مقاله دایره های عدد نویز دايره هاي عدد نويز در بسياري از تقويت كننده هاي RF، براي تقويت سيگنال در سطح نويز حداقل, نيازمند يك سيستم حساب شده مي باشيم. متاسفانه طراحي يك تقويت كننده کم نويز با فاكتوهايي نظير پايداري و بهره سنجيده مي شود, براي نمونه در ماكزيمم بهره، نويز حداقل نمي تواند بدست آيد. بنابراين اهميت دارد كه روشهايي را كه به ما اجازه مي دهند كه نويز موثر را به عنوان قسمتي از نمودار اسميت براي هدايت شباهت ها و مشاه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان 4,500 تومان 5% تخفیف