گنجینه دانش

دانلود تحقیق, مقاله, پایان نامه و پروژه های دانشجویی

خرید اینترنتی پروژه پایان نامه دانشجویی دانلود پروژه و مقاله داشجویی در گنجینه دانش بانک پروژه دانشجویی در گنجینه دانش

دانلود مقاله تربيت بدني در ايران باستان

دانلود مقاله تربيت بدني در ايران باستان

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 19

 

  • تربيت بدني در ايران باستان

ايرانيان به اهميت و ارزش توانايي و سلامت بدن به عنوان وسيله بسيار مهمي براي فراهم آوردن ارتش سلحشور و پيروزمند پي برده بودند. به استثناي فرزندان طبقه اعيان و شاهزادگان تقريباً همة آموزش و پرورش به تربيت بدني محدود مي شد.

كودكان تا 7 سالگي زير نظر مادر پرورش مي يافتند و پسران از 7 سالگي تحصيلات رسمي خود را آغاز مي كردند و از همان هنگام رسماً متعلق به كشور شناخته و تا 15 سالگي به آموختن فنون نظامي مشغول و از 15 سالگي در خدمت ارتش تا 50 سالگي بودند و فرزندان اعيان و شاهزادگان به روايت هرودوت تا 20 سالگي و به روايت استرابون تا 24 سالگي به تحصيل ادامه مي دادند و براي فرماندهي سپاه و حكمراني و دادرسي آماده مي شوند.

اين تربيت در تاريخ تعليم و تربيت نخستين نمونه كنترل آموزش و پرورش و به وسيله دولت بود ارتشيان از 50 سالگي يا مسئوليت پادگان ها را بعهده مي گرفتند و يا در سازمانهاي عمومي مشغول مي شدند در بازنشستگي به كار تعليم داوطلبان مي پرداختند.

هرودوت:‌ ايرانيان از 5 سالگي تا 20 سالگي 3 چيز را مي آموختند سواري – تير و كمان – شنا. جوانان تمرينات روزانه را از طلوع آفتاب با دويدن – پرتاب سنگ و نيزه آغاز مي كردند از تمرينات معمولشان با جيره اندك و تحمل گرما و پياده روي طولاني و عبور از رودخانه و شكار و جستن بر روي اسب و چالاكي بود.

ورزشهاي قديم ايران اسب سواري – تيراندازي – شكار – چوگان – شنا

نكته قابل توجه: ايرانيان براي ورزش و پرورش بدن عقيده داشتند ورزش پروراننده صفات نيكي همچون شجاعت، جوانمردي فروتني نيز مي باشد.

مقام پهلواني در ايران باستان از اهميت خاصي برخوردار بوده است.

مديريت سازمانهاي ورزشي

تاريخچه تشكيل تربيت بدني در ايران

اولين سازمان رسمي متولي ورزشي در ايران سال 1306 كه قانون اجباري كردن ورزش در مدارس تصويب شد.

به پيشنهاد وزير وقت فرهنگ سيد محمد تدين ورزش در برنامه درس مدارس به صورت رسمي قرار گرفت. اولين انجمن تربيت بدني ورزشي در ارديبهشت 1313 به طور رسمي در منزل حكيم الملك پا گرفت. در اين جلسه اولين تشكيلات رسمي تربيت بدني با رياست حسين علاء پي ريزي شد. انجمن ملي تربيت بدني در ابتدا بيشتر تأكيد بر ورزش مدارس و برگذاري مسابقات داشت به مرور زمان تشكيل پيش آهنگي مطرح و در مهر ماه سال 1313 نخستين انجمن تربيت مربيان ورزش و پيش آهنگي تشكيل شد.

اين انجمن در كنار انجمن ملي تربيت بدني فعاليتهاي ورزشي در سطح خردسالان و نوجوانان را انجام مي داد بعدها سازمان تربيت بدني و پيش آهنگي ايران تشكيل و اديب السلطنه به رياست آن برگزيده شد مدت رياست او شش سال طول كشيد.

در سال 1320 مجدداً حسين علاء رئيس سازمان تربيت بدني و پيش آهنگي شد از اقدامات او دعوت چند كارشناس تيم ورزشي خارجي به كشور بود. «اين زمان نقطه شروع فرهنگ ورزشي غربي در ايران است. » ارائه ورزشهاي كلاسيك غربي و استقبال مردم به ساخت اولين ورزشگاه به نام امجديه در سال 1319 منجر شد كه صرفاً به فوتبال و دو ميداني اختصاص داشت.

در سال 1320 تربيت بدني عمومي به عنوان بخشي كه براي عامه مردم است استقلال خود را تحت عنوان انجمن تربيت بدني اعلام داشت و ورزش در سطح نوجوانان و جوانان به وزارت فرهنگ كه متولي آموزش و پرورش عمومي بود انتقال يافت. (اين اولين شكاف بين ورزش و تربيت بدني بود كه ورزش دانش آموزي را از ورزش عمومي و قهرماني جدا ساخت).

در سال 1326 ايران به عضويت كميتة بين المللي المپيك درآمد. يك سال بعد ورزشكاران ايراني در بازي هاي المپيك 1948 لندن حضور يافتند. اولين حضور رسمي كشور در مجامع بين المللي (حاصل اين حضور كسب يك مدال برنز توسط جعفر سلماسي در وزنه برداري شد.)

در شهريور سال 1337 انجمن تربيت بدني به «سازمان تندرستي و جوانان تربيت بدني ايران» تغيير نام داد.

در ارديبهشت 1343 (سازمان ملي تربيت بدني و تفريحات سالم شكل قانوني گرفت و زير پوشش وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت. اين سازمان را يكي از معاونان وزير عهده دار بود.

در اين زمان سازمانهاي ديگر مثل وزارت كار و كشاورزي و نيروهاي مسلح … براي خود بخشهاي مستقل تربيت بدني داشتند.

در سال 1350 سازمان تربيت بدني با تصويب در مجلس مستقل شد و زير نظر نخست وزير قرار گرفت. در تمام استانهاي كشور اداره كل تربيت بدني تأسيس شد. و فعاليت هاي ورزشي زير نظر اين اداره كل توسط هيأتهاي ورزشي انجام مي شد كه با فدراسيونهاي دروني در ارتباط بودند.

در سال 1353 (1974) هفتمين بازي هاي آسيايي در تهران برگزار شد.

سازمان تربيت بدني چند سال قبل اقدام به ساخت مجموعة ورزشي آزادي كرد شامل (استاديوم صدهزار نفري و سالن دوازده هزار نفري و استخر سرپوشيده و پنج سالن براي بسكتبال، واليبال، تيراندازي، وزنه برداري، شمشير بازي) دو سالن تيراندازي و استاديوم دوچرخه سواري، درياچه قايقراني، زمينهاي روباز فوتبال، زمين هاكي روي چمن و چند زمين روباز است. پس از حضور كاروان ورزشي ايران در المپيك 1976 مونترال و عدم كسب نتيجه قابل قبول در مرداد 1355 سازمان تربيت بدني منحل و به طور موقت زير نظر آموزش پرورش قرار گرفت.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
(شامل 5% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران مبتلا به سرطان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tarbiat-badani_508069_1439.zip19.4k

دانلود تحقیق تئوری بازی

دانلود تحقیق تئوری بازی                 فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 12   زندگي سرشار از نزاع و رقابت است . مثالهاي متعددي از جنگ ها وجود دارند، مانند : بازيهاي موازي ، مبارزات سياسي ، تبليغات ، رقابت هاي تجاري شركت ها و نظاير انها . ويژگي اصلي بسياري از اين موقعيت ها آن است كه نتيجه نهايي به تركيب استراتژيهاي منتخب رقبا بستگي دارد . تئوري بازي يك تئوري رياضي اس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان