گنجینه دانش

دانلود تحقیق, مقاله, پایان نامه و پروژه های دانشجویی

خرید اینترنتی پروژه پایان نامه دانشجویی دانلود پروژه و مقاله داشجویی در گنجینه دانش بانک پروژه دانشجویی در گنجینه دانش

دانلود تحقیق (كاراته -دو چيست؟)

دانلود تحقیق (كاراته -دو چيست؟)

 

 

 

 

 

 

 

 

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 14

 

تعيين برنده و بازنده از اهداف نهائي كاراته نيست:

«كاراته- دو» يكي از فنون رزمي است كه در جهت توسعه شخصيت از طريق اجراي تمرين بكار مي رود و بنابراين كاراته كا بر هر مانعي اعم از محسوس يا نامحسوس غلبه كند.

«كاراته-دو»مجموع فنون دفاع از خود همراه با دستهاي خالي است كه در آن، دستها و پا ها بطور منظم و بنا بر روشي خاصي، پرورش مي يابند و اجراي حركات قدرتي نظير استفاده از سلاحهاي واقعي، مي تواند حملات غافلگيرانه را كنترل كند.

«كاراته-دو» رشته ائي است كه بنابر آن ، كاراته كا در تمامي حركات بدني نظير: خم شدن ،

پرش و حفظ تعادل ، مهارت مي يابد . واين عمل را از طريق فراگيري حركات اندامها و كشيدن بدن به عقب و جلو: چپ و جلو ، بالا و پايين بطور آزادانه و متحدا لشكل انجام مي دهد.

تكنيكهاي((كاراته _ دو)) مطابق عزم كاراته كا ، كنترل مي شوند و بطرز صحيح بسوي يك هدف پيش مي روند.

 

ماهيت تكنيكهاي كاراته عبارتست از : ((كيمه))( kime) . مفهوم ((كيمه)) عبارتست از جمله برق آسا به هدف كه با استفاده از تكنيكهاي مناسب وحداكثر قدرت در كوتاهترين زمان ممكن ميسر مي شود ( مدتها پيش، اصطلاحي به نام ((ايكن هيساتسو)) (ikkennissatsu)

به معناي ((كشتن فردي با اجزاي يك ضربه )) وجود داشت اما اگر بخواهيم ازبين بردن افراد را هدف قرار دهيم در حقيقت با مسئله خطرناكي و نادرستي مواجه خواهيم شد . بايد بخاطر سپرد كه كارته كاهاي باستاني ، قادر بودند كه با استفاده از (( ماكي وارا)) (makivara)

هر روز بري روي (كيمه)) تميرن كنند و از آن بصورت شيوه مخربي استفاده نمايند .

با اجراي ضربه، مشت زدن يا لگد زدن و حتي دفاع مي تواند در «كيمه» موفق بود. هر تكنيكي كه فاقد كيمه باشد هر گز نمي تواند به عنوان كاراته حقيقي ،  مورد توجه قرار گيرد و اين مسئله بدون در نظر گرفتن شباهت بسيار آن با كاراته خواهد بود . برگزاري مسابقات نيز، استثنا نخواهد بود اما به علت وجود خطرات مذبور، بايد ياد آور شويم كه ايجاد تماس، بر خلاف قوانين و مقررات است.

«سان دم » (SUN-DOME) به معناي جلوگيري از تكنيك است كه قبل از تماس با هدف صورت مي گيرد ( يك سان در حدود 3 سانتي متر است ) اما عدم كاربرد «كيمه» در تكنيك ، به معناي عدم كاربرد كاراته واقعي است ؛ بنا بر اين پرسشي كه مطرح ميشود اين است كه چطور ميتوان تناقض موجود ميان «كيمه و سان دم» را بر طرف كرد؟

پاسخ به پرسش اخير عبارت خواهد بود از :

 استقرار هدف در فاصله كمي از جلوي منطقه حياتي بدن حريف .

بنابر اين مي توان بدون كوچكترين تماس و به يك طريق كنترل شده به حريف ضربه زد

و در اين ميان از حداكثر قدرت بهره مند شد .

پرورش و تمرين:

موجب تغيير نقاط مختلف بدن مي شود و آنها را به صورت سلاحي در مي آورد كه بتوان آزادانه و به نحو موثر از آنها استفاده كرد كميت لازم جهت موفقيت در مورد اخير عبارت است از :

قوه خويشتن داري : براي آنكه فرد بتواند پيروز و فاتح شود بايد ابتدا بر خويشتن فائق

 شود .

 

منبع قدرت:

قدرت  عظيم و انفجاري قاطعانه «كيمه وازا KIME - WAZA» در اجراي تكنيك هاي كاراته ،پنهان شده است. اين قدرت با اجراي حركات بدني بوجود مي آيد و در ارتباط با چرخش مفاصل راني بويژه در چرخش نيم تنه فوقاني بدن اهميت دارد. چرخش سريع راحت مفاصل راني و نگه داشتن آنها در يك سطح در ساير رشته هاي ورزشي نيز به چشم مي خورد كه از آن ميان مي توان از: پرتاب توپ بطرف چوگان زن و ضربه زدن در بيسبال، راندن توپ در گلف و حركت در پرتاب وزنه نام دارد. اما در مورد ساير رشته هاي ورزشي و مشت زني و ضربه زدن كاراته بايد گفت كه انبساط و انقباض بازو، به تنهائي براي اجراي تكنيك مؤثر، كافي نيست.

در كاراته از مفاصل ران استفاده و دفاع كنيد و با كاربرد آنها نيز مشت بزند.

چرخص مفاصل ران

تكنيك نمي تواند سريع و قاطع باشد مگر اينكه از چرخش مفاصل ران، بطور كامل استفاده شود. در ابتدا بايد گفت كه تمرين بر روي چرخش مفاصل راني با اجراي حركت سريع روي مقياس نسبتاً بزرگي آغاز مي شود. زماني كه فرد مهارت خود را افزايش مي دهد بايد چرخش مفاصل راني را بسرعت و روي مقياس كم اجرا كند. عاقبت بايد احساس چرخش يكي از مفاصل راني در طي يك حركت برشي سريع در فرد ايجاد شود.

روشهاي تريني

ترتيب اجراي تمرينات:

حالت آماده سازي_ايستادن در حالت نيمه نيكه به جلو_ ايستادن در حالت تيكه به جلو_ ايستادن در حالت نيمه تيكه به جلو.

  • حالت آماده سازي. به حالت تيكه به جلو قرار بگيريد«زنكوتسو-داچيzenkutsu-dachi» كف دستها را بر روي مفاصل ران قرار داده و با استفاده از شستها، استخوان لگن خاصره را بطرف بالا فشار دهيد. نيم تنه فوقاني بدن را در خط عمودي نگه داريد.
  • ايستادن در حالت نيمه تيكه به جلو. مفاصل راني را در حالت تيكه به جلو، به پهلو بچرخانيد.«هانمي Hanmi» چرخش 45 درجه اي ايستادن در حالت تيكه به جلو. چرخش نيم تنه فوقاني بدن بايد با چرخش مفاصل راني هماهنگ شود.
  • ايستادن در حالت تيكه به جلو، نيم تنه فوقاني بدن را در خط مستقيم نگه داشته و مفاصل راني را به آرامي و همزمان با يكديگر بچرخانيد تا رو به جلو قرار بگيريد. در انتهاي اين حركت، قدرت از اهميت بسزائي برخوردار مي شود. در اين لحظه از پاي عقبي استفاده كرده و بشدت بطرف پائين حركت كنيد.
  • ايستادن در حالت نيمه تيكه به جلو. از تمام قدرت بدن استفاده كنيد و به آرامي به ايستادن در حالت نيمه تيكه به جلو باز گرديد.


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران مبتلا به سرطان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
karate_508089_6087.zip21.4k

دانلود مقاله تربيت بدني در ايران باستان

دانلود مقاله تربيت بدني در ايران باستان                 فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 19   تربيت بدني در ايران باستان ايرانيان به اهميت و ارزش توانايي و سلامت بدن به عنوان وسيله بسيار مهمي براي فراهم آوردن ارتش سلحشور و پيروزمند پي برده بودند. به استثناي فرزندان طبقه اعيان و شاهزادگان تقريباً همة آموزش و پرورش به تربيت بدني محدود مي شد. كودكان تا 7 سالگي زير نظر مادر پرورش مي يا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان 2,500 تومان 5% تخفیف

دانلود تحقیق تئوری بازی

دانلود تحقیق تئوری بازی                 فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 12   زندگي سرشار از نزاع و رقابت است . مثالهاي متعددي از جنگ ها وجود دارند، مانند : بازيهاي موازي ، مبارزات سياسي ، تبليغات ، رقابت هاي تجاري شركت ها و نظاير انها . ويژگي اصلي بسياري از اين موقعيت ها آن است كه نتيجه نهايي به تركيب استراتژيهاي منتخب رقبا بستگي دارد . تئوري بازي يك تئوري رياضي اس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان